x

Meet New Friends!

Recommended friends are based on your interests. Make sure they are up to date.

Friends ff8c072dd79a91c1300f032d674241a8d64367100ffb1f25fa3f9bec4a05319f
Kidzworld Logo

Kidzworld Help

I need help with my math plw\ease hellpp!

Posted By:
paige-is-zombie_1675665 Lock e1691472cafece64304be81c5c9c507a93800d3a6cd5948297266277351b71ef
paige-is-zombie_1675665
Member since:
January 2011
Status:
Offline

Posts: 5707
Star 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1e
Posted over 6 years ago
okay so like it says his Four Eraers cost as much as 2 pairs of scissors How much is one pair of scissors if one eraser is $ONE FIFTY? PLEASE HELP

I'm a zombie. I'll eat your fudgin brains.


Posted By:
Lt Hard Rock_1686531 Lock e1691472cafece64304be81c5c9c507a93800d3a6cd5948297266277351b71ef
Lt Hard Rock_1686531
Member since:
January 2011
Status:
Offline

Posts: 326
Star 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1e
Posted over 6 years ago
The answer is $3 if I am not mistaken. I read it over quickly, but that is what I got out of it.

"Sometimes your joy is the source of your smile, but sometimes your smile can be the source of your joy."
-Thich Nhat Hanh


Posted By:
TheHawterWeasleyTwin(Fred)
TheHawterWeasleyTwin(Fred)
Member since:
February 2011
Status:
Offline

Posts: 800
Star 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1e
Posted over 6 years ago
Yup.3 Dollars I think.But then again,i'm only in 4th grade...all I did was add.xD

Fred Weasley Is LOVE!


Posted By:
Lt Hard Rock_1686531 Lock e1691472cafece64304be81c5c9c507a93800d3a6cd5948297266277351b71ef
Lt Hard Rock_1686531
Member since:
January 2011
Status:
Offline

Posts: 326
Star 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1eStar 771721baa52164faab3e80914eb3e8e418513288f39d7ccffd0d5c4f8d045d1e
Posted over 6 years ago
might as well give me reasoning: 4 erasers would cost $6. If you divide the amount of erasers and $6 by 2, that would give you the final answer of $3. Because one pair of scissors cost the same as 2 erasers. Now I need help with this problem: 5Mad2X - 20) + 25 + 9Y + 64 - 2y(y - 5) = 2y + 2X - 60 Just kidding that is easy smile

"Sometimes your joy is the source of your smile, but sometimes your smile can be the source of your joy."
-Thich Nhat Hanh


Latest Forum Posts

Do you think hunting is okay? When? What? ...

Does anyone like Rats?

Rats good/bad?

Is torturing justified when dealing with t...

Should Gay Marriage Be Legal?

Do you think hunting is okay? When? What? ...

why are girls so girly

awnser the question the person above you asks

awnser the question the person above you asks

awnser the question the person above you asks

Latest Videos

Play Online Games